Wicemistrzowie

W dniu 26 kwietnia 2014 r. w hali przy Liceum w Kolbuszowej odbyły się diecezjalne zawody Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w siatkówkę. Z naszej parafii wystartowały 2 drużyny - chłopców i dziewcząt. Chłopcy zajęli 2 miejsce, a dziewczyny 4. Gratulujemy.

Celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan. Staramy się realizować to zadanie w naszym oddziale KSM. Spotykamy się w każdy piątek po Mszy św. W czasie spotkań spędzamy razem czas, rozważamy Słowo Boże, modlimy się, dyskutujemy na tematy związane z wiarą, oglądamy filmy. Dbamy również o nasze ciało przez zajęcia na sali gimnastycznej. Angażujemy się w życie parafii poprzez udział w nabożeństwach i różnych akcjach. Jeśli chcesz do nas dołączyć to zapraszamy.

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kupnie liczy 35 członków. Asystentem kościelnym jest ks. Tomasz Materna. Spotkania odbywają się w każdy piątek. Rozpoczynają się Mszą św., w której uczestniczy młodzież. Tematyka spotkań jest różnorodna. Na spotkaniach pochylamy się nad Słowem Bożym, dyskutujemy o wierze, rozważamy misteria roku liturgicznego, oglądamy filmy o tematyce religijnej.

Nasz KSM włącza się w liturgię, poprzez czytanie, śpiew, pomoc w przygotowaniu szopki, Grobu Bożego, ciemnicy i ołtarza na Boże Ciało.

Angażujemy się również w sport i rekreację. Raz w miesiącu spotykamy się na sali gimnastycznej, organizujemy wycieczki rowerowe, kuligi, ogniska. Bierzemy udział w zawodach sportowych na szczeblu diecezjalnym i dekanalnym. Raz w roku jeździmy na pielgrzymkę autokarową. Oprócz tego pomagamy w przeprowadzeniu różnego rodzaju zbiórek pieniężnych.

W niedzielę Palmową wyjeżdżamy do katedry z palmą. W tym roku zdobyliśmy drugie miejsce, a w zeszłym pierwsze. W uroczystość Chrystusa Króla, która jest świętem KSM-u również jedziemy do katedry, by radować się z bycia członkiem KSM-u. Współpracujemy z oddziałami KSM-u w dekanacie poprzez wspólny udział w czuwaniach, modlitwach i zabawach.

W czasie wakacji kilka osób uczestniczy w turnusach wakacyjnych organizowanych przez KSM, poszerzając wiedzę na temat KSM-u i zdobywając nowe doświadczenia.