W naszej parafii prężnie działa Liturgiczna Służba Ołtarza.Opiekunem Liturgicznej Służby ołtarza w naszej parafii jest ks. Tomasz Materna. Do grona Liturgicznej Służby Ołtarza w parafii Kupno należą animatorzy, lektorzy i ministranci z Kupna i Porąb Kupieńskich. Nasza parafialna wspólnota Liturgicznej Służy Ołtarza liczy 51 ministrantów, z czego 11 jest lektorami. Mamy 2 ceremoniarzy i 3 animatorów. Przedział wiekowy ministrantów jest rozpięty. Począwszy od chłopaków z drugiej klasy podstawówki przez gimnazjum po szkołę średnią. Ministranci z Kupna służą do Mszy św. w kościele parafialnym, natomiast ministranci z Porąb Kupieńskich w kaplicy w Porębach.

Zbiórki odbywają się co dwa tygodnie w środę i są prowadzone przez ks. Tomasza, przy wielkim wsparciu animatorów. Zbiórki dla kandydatów prowadzą animatorzy.Formacja polega głównie na poszerzaniu wiedzy liturgicznej.

Przed większymi świętami i uroczystościami ministranci ze wzmożonym wysiłkiem ćwiczą wykonywanie wszelkich czynności liturgicznych. Wówczas zbiórki nie kończą się wcześniej niż po upływie półtorej godziny. Owocem tego są dobrze przygotowane asysty w czasie Eucharystii. Ministranci chętnie uczestniczą w nabożeństwach w ciągu roku liturgicznego, jak: Nabożeństwa Różańcowe, Majowe, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Droga Krzyżowa. Ministranci najchętniej pojawiają się na Roratach.

Oprócz formacji liturgiczno-duchowej angażujemy się w zajęcia sportowo rekreacyjne. Kilka razy w roku rozgrywamy mecze piłkarskie pomiędzy ministrantami z Kupna i Porąb Kupieńskich, w których ministranci chętnie uczestniczą. Po rozgrywkach w przyjacielskiej atmosferze bawimy się przy ognisku. Uczestniczymy w różnego rodzaju pielgrzymkach, wycieczkach i wyjazdach integracyjnych. Chodzimy również na salę gimnastyczną i na boisko sportowe. Uczestniczymy także w wielu turniejach i zawodach sportowych. Możemy się pochwalić I miejscem w kategorii Szkoły Podstawowej i II miejscem w kategorii Gimnazjum w Turnieju o Puchar Księży Neoprezbiterów, który odbywał się w Zaczerniu i Mrowli w grudniu 2011r.

Ministranci biorą także udział w turnusach rekolekcyjnych dla LSO organizowanych w Kotani i Zaczerniu.