EDK

Zapraszamy na Kolbuszowską nocną Drogę Krzyżową – (3. 04.), szczegóły są podane na plakatach, w Głosie Jana i na stronie internetowej. Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa to wyzwanie – ponad 20, 30, 40 lub 50 ki-lometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki opis trasy i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony. Wy-starczy wybrać jedną z tras, które wyruszą z Kolbuszowej. I trasa Kolbuszowa Kolegiata– Werynia – Zembrza – Przewrotne – Jasionka – Za-czernie – Rzeszów kościół św. Józefa (41 km) II trasa Kolbuszowa Kolegiata – Domatków – Bukowiec – Poręby Kupieńskie – Zgłobień – Krzyż Milenijny w Niechobrzu (42 km) III trasa Kolbuszowa Kolegiata – Mechowiec – Poręby Dymarskie – Cmolas – Trzęsówka – Ostrowy Tuszowskie – Kosowy – Świerczów – Kolbuszowa (50 km) IV trasa Kolbuszowa – Domatków – Bukowiec – Kupno – Widełka – Kłapówka – Kolbu-szowa Górna – Kolbuszowa (32 km) V trasa Kolbuszowa – Nowa Wieś – Siedlanka – Izdebnik – Świerczów – Kolbuszowa Dolna – Kolbuszowa (21 km) Zgłoszenia trzeba dokonać na stronie kolegiata.kolbuszowa.pl/kndk Każdy uczestnik otrzymuje pakiet, w którym znajduje się m.in. odblask, opis trasy, rozważania, magnez oraz długopis. Pakiet podstawowy kosztuje 5 zł, jest on obowiązkowy dla każdego jest możliwość zakupienia kubka z tegorocznym logiem Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej za dopłatą 7zł. Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się 3 kwietnia – Mszą Świętą w Kolegiacie Kolbuszowskiej o godz. 20:00, a po Mszy każdy wyrusza w kierunku wybranej wcześniej trasy. Pakiet będzie do odebrania w salce katechetycznej przy naszej parafii 3 kwietnia od godz. 18:00. Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu. Nie zwlekaj – więcej informacji na plakatach, stronie internetowej kolegiaty, facebooku oraz osobiście u ks. Mateusza Olbrot lub Pawła Pastuły. Przypominamy, że każdy uczestnik Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej odpowiada sam za siebie. Przed wyjściem proponujemy poinformować kogoś z rodziny, że wybieramy się na daną trasę, zabrać ze sobą telefon komórkowy. Na trasie nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc.

Czwartek, Wielki Tydzień