Spotkanie Podkarpackiej Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II w Kupnie

W kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Kupnie, 21 października 2021 r., spotkali się przedstawiciele szkół z diecezji rzeszowskiej, których patronem jest św. Jan Paweł II. Mszę św. w intencji dyrektorów, nauczycieli, katechetów, a także uczniów placówek związanych ze św. Janem Pawłem II odprawił bp Jan Wątroba. W homilii wygłoszonej przez bp. Jana Wątrobę, wierni zebrani w świątyni, usłyszeli o przyjaźni św. Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Biskup Rzeszowski powiedział, że wspólny cel, jaki wspomniani święci obrali w swoim życiu, był zdążaniem do świętości z nastawieniem, by innych również do niej doprowadzić. Obaj, mimo nacisków zewnętrznych, rozprzestrzeniającego się zła i ogromnych trud-ności, szli z nadzieją do przodu, wierząc w to, że prawda zawsze zwycięża. Biskup podkreślił również, że wielkość osób świętych wyraża się w pokorze, co bardzo wy-raźne było w życiu i posługiwaniu św. Jana Pawła II i bł. Prymasa Tysiąclecia. Odwołując się do słów “Wypłyń na głębię!” (Łk 5, 4), bp Wątroba wyjaśniał, że te słowa mają głęboki sens. “Nie bądź płytki; nie poprzestawaj na tym co powierz-chowne; nie bój się; szukaj; staraj się wiedzieć więcej; przeżyć więcej; pogłębiaj swoją wiarę; nie poprzestawaj na tym co osiągnąłeś; idź dalej. Wypłyń na głębię i jednocześnie zaufaj Jezusowi” – mówił Biskup Rzeszowski. Po Mszy św. w kościele parafialnym odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kupnie, gdzie przedstawiono program artystyczny poświę-cony patronowi szkół biorących udział w zjeździe. Nina Kitlińska, przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II, która jest dyrektorem Zespołu Szkół im. św. Jana Pawła II w Jasionce k. Rzeszowa zwróciła uwagę na wysoką wartość tego rodzaju spotkań i mówiła o ich istocie. Organizatorem spotkań przedstawicieli szkół związanych z Papieżem Polakiem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Na terenie Podkarpacia istnieje ok. 130 szkół noszących imię Papieża Polaka, a 35 spośród nich to placówki w diecezji rzeszowskiej.

Czwartek, Wielki Tydzień